Hogyan kapcsolódik a yinyang szimbólum a testtartáshoz, mozgáshoz?

Az egyik sportszobrász alapelv, hogy nem feszítünk meg illetve lazítunk el semmit teljesen. Miért kerüljük vagy minimalizáljuk ezeket a szélsőséget?

Az erőd abban van, hogy a tested összekapcsolt. Amíg ez a kapcsolat megvan, addig az erő, terhelés szétoszlik, amikor viszont a kapcsolat gyengül vagy megszakad, akkor az adott testrész egyedül kell vigye a "balhét".

 

Ha a meggyengült kapcsolat irányából érkezik a terhelés, és a test többi része nem vagy csak későn reagál, abból fájdalom, sérülés, teljesítménycsökkenés lesz az eredmény. Ezeket nem szeretné senki, viszont elég gyakori.

 

Ha megfogsz valamit és túlságosan szorítasz, akkor a kar túlfeszítése miatt az információ a törzsben lévő erős munkás izmokhoz nem jut el, nem fogja az idegrendszer bekapcsolni, vagy ha be is kapcsolja, a kar és a törzs közötti kapcsolatot biztosító izmok nem lesznek megfelelő tónusban. A kar túlfeszül, jobban sérülnek benne az izomrostok így pihentetni kell, hogy regenerálódjon és ott több izom fog képződni. Ha a karodat izmosítani szeretnéd akkor természetesen rendben van. Ha testtartást szeretnél fejleszteni és teljesítményt szeretnél növelni, a tested összehangoltságán és rugalmasságán szeretnél dolgozni, akkor változtass a stratégián és próbáld használni a szabályt.

 

Ha úgy próbálsz megfogni valamit, hogy túl kényelmesen, puhán tartod magad, akkor hiába történik a kéznél egy feszültség, abból nem fog érzékelni a törzs túl sokat. Képzelj egy lepedőt, amiben van középen pár pukli, ha egyik oldalról húzom akkor a lepedőnek csak egy része fog megmozdulni, ha szépen ki van lapítva és úgy húzod meg, akkor viszont az egész.

 

Ez alapján megnézve a yinyang szimbólumat, a feszes yang részben van egy kis yin és a lágy yin részben pedig van egy kis yang. Ha ezt nem veszed figyelembe az nem hatékony testtartásfejlesztés és edzés. Túlerőlteted magad és vársz egy-két napot, hogy újra megtehesd, közben pedig a pár hónapos gyereked egész nap forog, kúszik, feláll visszahuppan aztán alszik és folytatja tovább. Na az hatékony. Ha te most felnőtt fejjel forogsz, kúszol, felállsz, leguggolsz egész nap az már nem lesz hatékony, mert összeszedtél jó pár kisebb nagyobb blokkot és kompenzációt. Látványra ha meg is oldod a mozgásokat ha fejlődsz is nem lesz túl gyors. Ezért kapod a szabályokat, hogy mire kell figyelned.

 

Szép hetet kívánok, kitartást ha fájdalmad van, jó gyakorlást ha mozogsz, kérdezz ha elakadtál!

A tested egy multivállalat

Vállalkozó vagy. A tested egy multivállalat, ráadásul te vagy a tulajdonos, elnök és vezérigazgató.

Tovább olvasom ...

Gyermeki öröm

Miért nem elég pusztán mozognod, akár a legjobb gyakorlatokat csinálod is?

Még ha le is másolod amit mutatnak, a mozgásnak csak a külsejét tudod összehasonlítani. Azt, hogy belül milyen megoldással stabilizálod az állást, vagy indítod a mozdulatot az nagyban eltérhet.

Tovább olvasom ...

Árulkodó lépteid

Szeretnéd eltitkolni gyengeségeidet és félelmeidet, mert ha látják rajtad vagy megérzik akkor sebezhetővé meg kiszolgáltatottá válsz az erősebbek előtt.

Tovább olvasom ...

Megtalálni a probléma gyökerét?

Számtalanszor hallod, hogy ne a tünetet hanem az okot kezeld. Elég értelmes is vagy, hogy tudd, jobban jársz, ha megtalálod. Még meg is megmakacsolod magad, és szenvedsz a tünettől, mert nem szeretnéd elnyomni.

Tovább olvasom ...

Ha keménnyé teszed magad, lesz páncélod, de belül gyengévé válsz!

Nem az erőedzés ellen vagyok, de az erőedzés olyan kihívás a testnek amire a legtöbben nincsenek felkészülve. Tanuld meg erőlködés nélkül mozgatni a tested és onnan lépj tovább. A földből nyerd az energiát és hidd el akkor is erősödni fogsz, csak épp nem te döntöd el, hogy mit erősítesz, hanem a funkció elvégzéséhez majd a tested eldönti.

Tovább olvasom ...